Zalety kredytu hipotecznego

Koszty

Każdy z nas decydując się na kredyt zainteresowany jest przede wszystkim kosztami i tym ile będzie wynosiła rata roczna. Nie licząc finansowania w formie dotacji unijnych czy też innych programów pomocowych na kupno mieszkania, kredyt hipoteczny jest z pewnością najtańszą formą finansowania inwestycji na cele mieszkaniowe. Oprocentowanie kredytów hipotecznych zaczyna się już od 2% w skali roku, natomiast innych kredytów gotówkowych dopiero od 6%. Zanim podejmiemy ostateczną decyzje pamiętajmy, że koszty kredytu nie składają się tylko z samego oprocentowania. W skład kosztów wchodzi również wiele innych czynników które powinniśmy wziąć pod uwagę. Samo oprocentowanie będzie dla nas bardzo mylne.

Łatwość uzyskania

Kredyt hipoteczny jest dość prosty do uzyskania, oczywiści e o ile dysponujemy wymaganymi przez źródłami dochodu. Cały proces uzyskania kredytu przebiega bezproblemowo i co więcej możemy powierzyć go swojemu pośrednikowi który z pewnością wykona za nas całą pracę w sposób rzetelny i prawidłowy, wybierze dla nas najlepszy z dostępnych na rynku kredytów i w naszym imieniu będzie kontaktował się z bankiem. Łatwość uzyskania kredytu hipotecznego wiąże się z tym, że jego celem jest przede wszystkim sfinansowanie zakupu nieruchomości. Konsekwencja będzie dla nas to, że Nawe jeżeli powinie nam się noga i przestaniemy spłacać kredyt bank będzie miał z czego zaspokoić swoje roszczenie ponieważ stanie się posiadaczem domu czy też mieszkania.

Długoterminowość

Nie ukrywajmy, kredyt hipoteczny ma długoterminowy charakter. Nie jest to jednak wadą a zaletą ponieważ dzięki rozłożeniu spłaty na długi czas z pewnością nie nadwyręży naszego domowego budżetu.

procedura

Niestety procedura uzyskania kredytu hipotecznego jest dosyć długa w stosunku do np. kredytu gotówkowego, jednak możemy mieć na to wpływ. Decydując się na skorzystanie z usług pośrednika kredytowego ten termin z pewnością ulegnie skróceniu. Pamiętajmy również o tym, że konieczna będzie wycena nieruchomości, zaświadczenia o dochodach. Wszystkie te czynniki oraz potrzebne nam dokumenty mogą spowodować, że procedura uzyskania kredytu przeciągnie się w czasie i może potrwać nawet kilka długich tygodni. Dlatego też decydując się na kupno np. mieszkania procedurę kredytową warto zacząć znacznie wcześniej.