Najlepsze Banki

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyt gotówkowy

Kanał wpisów

środa, czerwiec 3 2015

Kredyt gotówkowy przez internet

Konkurencja wymusza większą wygodę dla klienta

Placówki bankowe oraz różnego rodzaju towarzystwa finansowe wręcz prześcigają się o względy klienta, dostarczając mu treści reklamowe informujące o produkcie, atrakcyjnym, dostępnym praktycznie dla każdego. Jedna z tego typu firm postanowiła nawet zestawić w swoich spotach reklamowych dosyć kontrastujące kwestie, a mianowicie internetową bankowość i emerytów. Wejdź na portal bankowy najtańszy kredyt w sieci, tylko na tej stronie.

W poszukiwaniu nowych grup kredytobiorców

Bohaterowie reklamy to emeryci, którzy cieszą się z szybkiego i niezawodnego kredytu gotówkowego, który dostępny jest przez internet. Żartobliwy kontekst reklamy jest w tym przypadku bardzo ciekawy i odbiega standardem od innych, typowych reklam. Konkluzja jest więc następująca, banki oraz inne instytucje finansowe, zaczynają sięgać po klientów, którzy dotychczas stanowili z biznesowego punktu widzenia najmniej atrakcyjna grupę potencjalnych kredytobiorców, którzy coraz częściej sięgają po narzędzia elektroniczne.

Kredyty gotówkowe online – szybko i wygodnie

Kredyt gotówkowy online nie różni się praktycznie od tradycyjnej pożyczki, oprócz oczywiście formy składania wniosku oraz sposobu przekazania pieniędzy. Tradycyjne okienko bankowe zastępuje okienko strony internetowej. Kredyt gotówkowy zamawiany przez internet może być nieco tańszy niż tradycyjny, a to z tego względu, iż jego obsługa jest prosta, klient nie przychodzi do instytucji i nie absorbuje pracownika w danej chwili.

Warto zastanowić się, czy kredyt gotówkowy przez internet całkowicie zastąpi tradycyjny sposób komunikacji pomiędzy bankierem a pożyczkobiorcą. Każdego roku w dorosłe życie wchodzi pokolenie, dla którego laptop, tablet, internet to podstawowe narzędzia, także do zarządzania swoimi finansami. Z tego względu ofensywa kredytodawców kumuluje się właśnie na przekazie reklamowym dotyczących pożyczek internetowych. Niemniej jednak istnieje całe grono klientów, dla których stare, sprawdzone metody komunikacji zawsze pozostaną jedynym stylem działania.

Kredyty gotówkowe online oraz te tradycyjne pożyczki nie różnią się jednak jeśli chodzi o fundamentalne kwestie. Pożyczkę może zaciągnąć osoba pełnoletnia, posiadająca dochody. W jednych instytucjach finansowych wymaga się przedłożenia zaświadczenia o zarobkach, inni żądają wglądu do umowy o pracę lub kopię zeznania podatkowego za rok ubiegły. W każdym przypadku klient otrzymuje harmonogram spłat, który dotyczy jasno ustalonego okresu kredytowania oraz wysokości rat.

czwartek, styczeń 22 2015

Kredyt, czyli korzyści i obowiązki

Kredyt gotówkowy, czyli jeden z najpopularniejszych rodzajów kredytu to dla wielu osób dobry sposób na szybkie zdobycie potrzebnych na różnego rodzaju wydatki środków. Możliwość szybkiego sfinansowania swoich wydatków bez konieczności długiego oszczędzania, to z pewnością duża korzyść. Jednocześnie kredyt gotówkowy wiąże się z jakimiś kosztami oraz z obowiązkiem spłaty. Jednak wybierając odpowiednią ofertę można sprawić, że koszty będą jak najmniejsze, zaś spłata będzie jak najmniej uciążliwa.

Od czego zacząć?

Na początek trzeba oczywiście przeanalizować poszczególne oferty, a bardzo pomocne w tym celu będzie skorzystanie z porównywarki, czy też rankingu kredytów w internecie. Znajdować się tam będą raczej tylko podstawowe informacje, ale dzięki nim będziemy już mieć jakiś pogląd na temat tego, jakie oferty są najbardziej godne uwagi, a przez to łatwiej nam będzie wybrać już konkretne. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wysokość oprocentowania, ponieważ to ono w większości decyduje o tym, ile kredyt będzie kosztował. Oprócz niego są tez kilkuprocentowe opłaty prowizyjne, ale są to opłaty jednorazowe, a ponadto zdarza się, ze bank, aby podnieść atrakcyjność swojej oferty z takiej opłaty rezygnuje. Następnie warto zwrócić uwagę na warunki spłaty oraz ewentualna możliwość ich negocjacji. Odpowiednio dopasowana do naszej sytuacji ilość oraz wysokość rat wpłynie pozytywnie na dogodności spłaty. Ponadto mamy możliwość wyboru rat stałych oraz malejących. W pierwszym przypadku wysokość rat jest niezmienna przez cały czas spłaty. W przypadku rat malejących odsetki do kolejnych rat są naliczane tylko od kapitału niespłaconego, więc z biegiem czasu będą coraz mniejsze, bo i kwota pozostała do spłacenia będzie coraz mniejsza.

Niezbędne formalności

Wiele banków stara się zmniejszyć formalności do minimum, umożliwiając nawet wzięcie kredytu online. Jednak minimum formalności będzie niezbędne. Ważne są przede wszystkim nasze dochody, które umożliwią spłatę kredytu w terminie. Mogą też być wymagane zabezpieczenia kredytu, chociażby przez poręczenie innej osoby. Bank sprawdzi też pewnie nasza historie kredytową w BIK. Jeśli poprzednie zobowiązania kredytowe spłacaliśmy terminowo, to jest to w zasadzie tylko formalność. Po załatwieniu tych spraw i pozytywnym zweryfikowaniu będziemy mogli cieszyć się uzyskanym kredytem.

środa, styczeń 7 2015

Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje przed podjęciem decyzji.

Zanim podejmiemy decyzje o zaciągnięciu kredytu gotówkowego należy zapoznać się z podstawowymi informacjami, które powinien znać każdy, kto o kredyt gotówkowy się ubiega.

Zacznę od tego czym w ogóle jest kredyt gotówkowy. Ogólnie rzecz mówiąc kredyt gotówkowy jest przeznaczony na cele związane z szeroko pojętą konsumpcją. Średnia wysokość kredytu gotówkowego jest niższa od kredytu hipotetycznego. Wszystkie banki przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu w tym również kredytu gotówkowego zobowiązane są do kontroli osoby ubiegającej się o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej. Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na zupełnie dowolny cel, a bank nie musi być o tym powiadamiany. W przypadku kredytów gotówkowych udzielanych przez instytucje poza bankowe, nie jest sprawdzana historia w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego takie kredyty są udzielane niemal natychmiast. Jednakże wiąże się to z o wiele wyższym oprocentowaniem kredytu gotówkowego.

Każdy, kto ubiega się o kredyt gotówkowy chciałby uzyskać go jak najmniejszym kosztem. Na początku całej drogi zapoznaje się z ofertami poszczególnych instytucji, które kredytów gotówkowych udzielają. A jak wybrać dobry kredyt gotówkowy? Jeżeli nie ma się zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o produkty finansowe może to nie być sprawa łatwą. Na początku należy przeanalizować takie elementy kredytu jak: okres kredytowania, wysokość oprocentowania w skali rocznej, wysokość marży bankowej, wysokość prowizji bankowej, wysokość opłat za ewentualną wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego, możliwość skorzystania z karencji w spłatach kredytu. Przy rozważaniu decyzji o podjęciu kredytu gotówkowego należy wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe elementy, które będą wpływały na ogólne koszty udzielonego kredytu. Oczywiście oprocentowanie kredytu gotówkowego jest jednym z najważniejszych elementów oferty kredytowej i właśnie na oprocentowaniu kredytu warto się skupić podejmując decyzje. Jest taka dość prosta zasada im lepsza zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy , im lepsza jego historia kredytowa tym bardziej może liczyć na korzystniejsze oprocentowanie kredytu gotówkowego. Każda instytucja udzielająca kredytu podejmuje zawsze indywidualną ocenę klienta.